V článku se dozvíte jestli je lepší auto na úvěr nebo auto na leasing. Dozvíte se všechny důležité informace, které potřebujete znát k úvěru na auto. Auto v dnešní době potřebuje téměř každý.

Auto na úvěr či leasing ?

Auto se stalo běžným dopravním prostředkem. Lidé se dopravují autem za prací, zábavou, sportem a tak je auto opravdu potřeba a život bez auta je v dnešní době docela těžký. Pokud potřebujete nové či ojete auto a nemáte našetřenou potřebnou sumu peňez, tak můžete využít leasing či úvěr na auto. V případě leasingu je auto po dobu trvání leasingu ve vlastnictví leasingové společnosti a musíte si také povinné platit havarijní pojištění pro případ dopravní nehody. Havarijní pojištění vám tedy leasing na auto celkově prodraží. Proto je lepší si na auto vzít úvěr. Auto je hned ve vašem vlastnictví a nemusíte si také povinně platit havarijní pojištění. V dnešní době je i vyřízení auta na úvěr zcela jednoduché a zvládne to podle mě úplně každý člověk.

Auto na úvěr přímo v autosalonu

Auto na úvěr si můžete v dnešní době pořídit přímo v autosalonu. V dnešní době každý autosalon nabízí nejen prodej aut za hotově, ale nabízí i rovnou vyřízení leasingu či úvěru. Včechno tedy vyřídíte na jednom místě a nemusíte leteť ještě do banky vyřizovat úvěr na auto. Dobré je si již dopředu obstarat potvrzení o výši vašich příjmů, všechno se tím urychlí a úvěr na auto může být rychleji schváleny. Nejedná se však o auto na splátky bez registru. Nesmíte být tedy zapsaní v registru dlužníků.

Auto na úvěr mimi autosalon

Úvěr na auto si samozřejmě můžete vyřídit a zařidit i mimo autosalon. Nejlepší je zajít do nějaké klasické banky (jako je například Česká spořitelna, Komerční banka atd) a tam vám o úvěru řeknou více, hodně informací o úvěrech na auto se dozvíte i na jednotlivých stránkách bank. U bank je třeba mít vždy dostatečné příjmy a také nesmíte mít žádné záznamy v registrech dlužníků. Pokud to nesplňujete tak se budete muset obrátit na nebankovní společnosti, které také poskytují úvěry na auta. Mají sice vyšší roční úrok, ale úvěr vám poskytnou. U nebankovních společností je však třeba být ostražitý a pozorný, hlavně při podpisu smlouvy.