Překlenovací úvěr je jak již název napovídá k překlenutí určitého odbobí. Většinou se překlenovací úvěr používá k čekání na řádný úvěr. Nejvíc je to asi vidět u stavebního spoření.

K čemu je překlenovací úvěr ?

Překlenovací úvěr slouží k překlenutí období než získáte řádný úvěr a né jenom překlenovací úvěr. Překlenovací úvěr má často vyšší úrokovou sazbu než klasický úvěr. Je ale třeba počítat s tím, že je jen na překlenutí určitého období. Například pokud s nějakého důvodu nezískáme řádný úvěr ze stavební spoření a musíme ještě spořit než nám bude schválen klasický úvěr ze stavebního spoření. Na toto období využijeme právě překlenovací úvěr ze stavebního spoření, který je přímo na toto stavěný.

Překlenovací úvěr ze stavebního spoření

Jak jsme již naznačily výše překlenovací úvěr se nejčastěji používá u stavebního spoření. Důvodem je často malá naspořená částka nebo mala doba spoření. K překlenutí tohoto období nám dobře poslouží překlenovací úvěr. Překlenovací úvěr nabízí téměř všechny stavební spoření a je vždy ve standartní nabídce. Překlenovací úvěr jsou většinou o dost dražší než klasické úvěry ze stavebního spoření.

U koho si vzít překlenovací úvěr ze stavebního spoření ?

Překlenovací úvěr nabízí téměř všechny stavební spořitelny. Stavební spořitelny spravují stavební spoření. Překlenovací úvěr nabízí v současné době tyto stavební spořitelny:

  • Raiffeisen stavební spořitelna a.s.
  • Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.
  • Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
  • Wüstenrot – stavební spořitelna a.s.
  • Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.

Překlenovací úvěr výhody

Překlenovací úvěr má především tyto hlavní výhody:

  • pomůže nám překlenout období než získáme klasické úvěr ze stavebního spoření
  • nemusíte s úvěrem zbytečně čekat a můžete využít překlenovací úvěr