Úvěr bez registru je takový úvěr kdy není prověřován registr dlužníků. Šanci získat úvěr pak mají mají i lidé, kteří již mají nějaký ten záznam v registru dlužníků. Úvěr bez registru poskytují nebankovní společnosti a soukromí podnikatelé a investoři.

Úvěr bez registru – co je to registr dlužníků ?

Registr dlužníků poskytuje nezávislá společnost, která umožnuje bankám a dalším subjektům ověřovat zda již konkrétní klient neměl problémy se splácením dřívějších úvěrů, půjček či leasingu. Banky si tak ušetří zbytečné spálení. U bank tedy lidé se záznamem v registru dlužníků nemají šanci získat úvěr, protože banka poskytuje úvěry jen lidem kteří nemají záznam v registru dlužníků. Do registru dlužníků jste se mohli dostat pokud jste měli problémy se splácením dřívějších úvěrů. V dnešní době má stále více lidí záznam v registru a tak hledají úvěr bez registru. Úvěr bez registru poskytují nebankovní společnosti a soukromí investoři.

Nebankovní úvěr bez registru

Úvěr bez registru od některých nebankovních společnosti je poskytován i pokud máte nějaký ten záznam v registru dlužníků. Tomu faktu však tyto nebankovní společnosti přizpůsobí podmínky smlouvy a tak očekávejte vysoké roční úroky a v případě problémů se splácením většinou následují dost trvdé sankční poplatky a pokuty. Na ty si hlavně dávejte pozor při podpisu smlouvy o úvěru bez registru. Nečtení smlouvy by jste později mohli hořce litovat.

Do jaké výše je úvěr bez registru?

Úvěr bez registru je většinou poskytován zhruba do 100 000 Kč. Ale každá nebankovní společnost má své individuální podmínky. Záležít také na ručení. Může být bez ručení, ručení směnkou, ale také ručení nemovitostí. V tomto případě vám mohou určité nebankovní společnosti půjčit i vyšší finanční částky. Ale vždy je to individuální. Informace hledejte na webových stránkách nebankovních společností a firem.

Úvěr bez registru výhody

Některé nevýhody úvěru bez registru jsme si jmenovali v textu výše, na závěr tedy přidávám i druhý pól a tedy výhody úvěru bez registru:

  • mohou získat úvěr i lidé, kteří již mají záznam v registru dlužníků
  • někdy nemusíte ani nosit potvrzení o výši vašich příjmů ze zaměstnání či podnikání