Úvěr na bydlení vám může pomoci s financováním vašeho nového vlastního bydlení. Je jedno jestli budete kupovat nový dům či byt či vlastnoručně stavět nový dům se zahradou.

Vlastní bydlení – pomůže úvěr na bydlení

Málokdo si dokáže našetřit na vlastní bydlení bez toho, aby si alespoň nějakou část půjčil. Výjímkou jsou tedy ti, kteří zdědí nějakou nemovitost a mají tak vlastní bydlení již zajištěné a nemusí se zadlužovat, což je velká výhoda. Bydlení je stále drazší a většina mladých lidí, řeší své vlastní první bydlení tak, že si vezmou úvěr na bydlení. Používá se jak klasická hypotéka, tak úvěr na bydlení ze stavebního spoření. Každá varianta je vhodná v jiném případě. Ale tyto tyto účelové úvěry na bydlení má vždy výhodný roční úrok, u hypoték je to v dnešní době okolo 4 procent za rok, což je slušný úrok.

Úvěr na bydlení ze stavebního spoření

Lidé si velmi oblíbily stavební spoření (sice se teď výrazně zhorší podmínky, ale i tak bude stále výhodné) a to nejen na spoření svých vlastních prostředků, ale hojně jsou také využívané úvěry na bydlení. Tyto úvěry jsou zcela účelové a peníze musí být použity na bydlení. Může se jednat o koupi nového bytu, domu či rekonstrukci bytu či domu. Jak jste peníze z úvěru ze stavebního spoření použily musíte později dokázat. Pokud budete chtít úvěr na bydlení ze stavebního spoření, tak jste před tím museli u stavebního spoření již nějaký ten rok spořit, poté máte šanci, že vám bude schválen úvěr na bydlení. Úvěr na bydlení ze stavebního spoření má výhodné podmínky a takový úvěr lze nazvat dobrým úvěrem.

Úvěr na bydlení známý jako hypotéka

Úvěr na bydlení je nejčastěji znýmá pod názvem hypotéka. Hypotéky jsou nejvíce používaným produktem na financování vlastního bydlení. Hypotéky jsou poskytovány vždy a jen na bydlení. Hypotéka je také jištěná vaší nemovistostí. Musíte si také povinně platit pojištění nemovitosti a mnohdy si musíte platit i životní pojištění. Hypotéka je dlouhodobý úvěr na bydlení, mnohdy trvá i 30 let. Ale obvykle tak kolem 20 let. Hypotéky poskytují hypoteční banky a požadují po klientech aby měli dostatečné příjmy v zaměstnání, musí tedy donést potrvrzení o výši jejich příjmů. Podnikatelé mají často se získáním hypotéky problémy, zvláště pokud uplaťnují daňové paušály.