Úvěr ze stavebního spoření je často používán na financování vlastního bydlení nebo na rekonstrukci stávajicího bydlení. Úvěr ze stavebního spoření je výhodný a nabízí velmi příjemný roční úrok. Úvěr ze stavebního spoření patří k výhodným úvěrům, kterých se nemusíte tolik bát.

Stavební spoření – úvěr ze stavebního spoření

Spousta lidí má stavební spoření spojeno pouze se spořením peňez, ale stavební spoření nabízí i velmi výhodný úvěr ze stavebního spoření, ze kterého můžete financovat vlastní bydlení. Na vlastní bydlení v dnešní době dokáže našetřit málokdo a tak společně s hypotékou je hodně používaný i úvěr ze stavebního spoření. Úvěr ze stavebního spoření se používá zvláště pokud máte již založené stavební spoření a již alespoň 3 roky na toto stavební spoření ukládáte své volné finanční prostředky. Pokud by jste něměli stavební spoření, tak by jste na začátku museli využít překlenovací úvěr ze stavebního spoření.

Kdo poskytne úvěr ze stavebního spoření

Úvěr ze stavebního spoření poskytují stavební spořitelny, které byly zřízené za účelem stavební spořením. Úvěr ze stavebního spoření nabízí v současné době tyto stavební spořitelny:

  • Modrá pyramida stavební spořitelna, a.s.
  • Wüstenrot – stavební spořitelna a.s.
  • Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
  • Stavební spořitelna České spořitelny, a.s.
  • Raiffeisen stavební spořitelna a.s.

Všechny stavební spořitelny nabízejí +- stejné podmínky. V čase se to mění, takže aktuální informace se dozvíte na webových stránkách stavebních spořitelen. Dozvíte se také aktuální roční úrokovou sazbu a další důležité informace, důležité pro úvěr ze stavebního spoření.

Úvěr ze stavebního spoření je účelový úvěr

Úvěr ze stavebního spoření je účelový úvěr, to znamená že peníze můžete použít výhradně a jen na financování vlastního bydlení či rekonstrukci vašeho bydlení či stavbu nového domku. Musí to vždy také doložit, takže úvěr ze stavebního spoření je účelový úvěr je ryze účelový úvěr. Například peníze ze spoření na stavební spořením můžete použít na cokoliv u úvěru ze stavebního spoření je účelový úvěr tomu tak není a peníze můžete použít pouze na financování vašeho bydlení.

Úvěr ze stavebního spoření výhody

Úvěr ze stavebního spoření má tyto hlavní výhody:

  • nabízí zajímavou roční úrokovou sazbu
  • možnost použití peňez i na rekonstrukci bytu či domu
  • relativně rychlé získání úvěru ze stavebního spoření